Концепція Industry 4.0

Можна буде надрукувати 3D органи під себе, як запчастини на авто. Будуть вирощувати не тварину, щоб отримати м’ясо, а одразу м’ясо. Домашня ферма буде вбудована прямо в кухню звичайної квартири.

Концепція Industry 4.0

1. Michelin – будуть продавати не шини, а пробіг. Датчик в колесах, який дає Алерт в техцентр і на їх підставі генерітся рахунку. Так зараз продаються шини для літаків.

2. Чи будуть формуватися SMART-контракти між полицею супермаркету і ботом вендора -сейлз менеджери будуть не потрібні. Банки не потрібні, платежі на вендора формуються автоматично з конкретної купленої споживачем позиції.

3. Дворівнева плоска система управління – керівник / партнери – аутсорсинг.

4. Сільське господарство. Будуть вирощувати не тварина, щоб отримати м’ясо, а відразу м’ясо (м’язову тканину). Ще варіант – м’ясо можна отримати з комах. На експерименті в Голландії лектор пробував стейк зі звичайного м’яса і комах і не зміг їх розрізнити.

5. Домашня ферма буде вбудована прямо в кухню звичайної квартири. Наприклад, можна сформувати запит своїй кухні: “хочу салат з помідорів на вихідних”, ферма в “розумної квартирі” їх виростить і передасть на кухню. Це все homegrown foods.

6. Без ГМО культур майже не залишиться. Єдина культура в природі, по якій немає ГМО – це ягода кавун. Соя вже на 100% в світі генномодифікована.

7. Немає жодного дослідження, яке доводить, що ГМО шкодить здоров’ю, як і немає наукових доказів, що органічна їжа корисна для здоров’я. Люди в розвинених країнах, де є ГМО, стали жити довше, це статистичний факт. В Європі все були проти ГМО однозначно, але в підсумку Bayer купив Monsanto за 66 млрд дол.

8. Авто з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) вже не будуть проводитися в Швеції до 2025 року, тобто всього через 8 років. У Німеччині – до 2035 року. У США до 2025 року всі авто повинні бути обладнані автопілотами.

9. 3D принтери = повністю безвідходне виробництво. Уже в магазинах Nike є 3D сканер, який розуміє справжні тривимірні розміри вашої ноги і може “шити” індивідуальні кросівки. У Adidas є фабрика, в якій працює 2,5 людини в зміну, і … роботи.

10. У одяг будуть вбудовуватися термоузли, які обігрівають все тіло, шуби не потрібні, тільки легкі курточки. Сам одяг може служити екраном для смартфона. Говоритимуть: “Пришли мені фотку на футболку”.

11. Нова градація старості: до 45 років – молодь, до 64 років – зрілий вік, до 85 – літній, після 85 – старість.

12. Можна буде надрукувати 3D органи під себе, як заміна запчастин на авто. У США все лікарні до 2035 року повинні бути забезпечені запасом вже надрукованих 3D органів.
IBM оцифровує всі медкартки в США, для створення універсальних діагнозів і ефективних ліків.

13. Датчики будуть встановлені вже в унітазі, які будуть аналізувати, що називається “на льоту”, сечу і кал і відправляти результати аналізу в діагностичний центр.

14. Навчання – все у відкритому доступі, ніяких елітних дипломів.

15. Немає жодної економічної теорії, яка б описала цю нову реальність. Хоча ж є вчення про ноосферу Вернадського.

16. Головний криза на планеті – дефіцит прісної води, проблема не має рішення.

17. Робоча сила не буде потрібна як така. Якщо будується новий сучасний завод, робочі місця не створюються. Коли приходять інвестори, нових робочих місць теж не буде. Чи не буде швачок, містер Гройсман.

18. Не потрібні банківські клерки, касири, постачальники, водії, комбайнери, логісти, диспетчери, юристи. Будуть потрібні тільки Smart менеджери: розробники-проектувальники-технологи-дизйнер-архітектори. У IBM вже зараз є електронний юрист, який видає 90% правильних рекомендацій, у людини -70%.

19. Ліквідність позамежна, дівати гроші нікуди. Очікують негативні депозити, коли дешевше в банк гроші не нести.

20. Більша з цього може статися вже через 8 -10 років. Ви скажете, що це неможливо. Ок! Давайте подивимося, що було 8-10 років тому: у Nokia 50% ринку мобільних телефонів, IBM випускає комп’ютери, а Kodak продає фотолабораторії. І у всіх райдужні очікування. Немає месенджерів, Uber, Arnbnb, Facebook, Twitter, Tesla.

21. Ikea вже зараз стає сервісною компанією. Приходьте в магазин, подобається ваза-автомат підбирається голограма підходящої для цієї вази кімнати і ви всередині цієї кімнати в 3D. У підсумку, купуєте готове рішення.

22. Виробники авто не продають машини, а здають їх в оренду. Покатався на BMV 2 місяці, пересів на Lexus -3 місяці, а потім на улюблений “Запорожець” – немає втрат в 30% після покупки нового авто.

23. Hyperloop, інтернет зі супутників, блокчейн, RFID мітки і SSCC коди.

Ну і на закуску: одна цифра суворого сьогодення. 53 години. Рівно стільки часу потрібно Німеччини, щоб виробити продукції, яка за обсягом дорівнює річному ВВП такої країни як Україна.

Сергій Яременко

Поделиться:

Читайте также:

Стоит ли Украине надеяться на план Маршалла. Не надо рассчитывать на план Маршалла. Его не будет. Зная это, следует самым демонстрировать успех: самым инвестировать, производить, экспортировать. Время от времени в инф...

Какие дополнительные квоты должна получить Украина. Украина ожидает очередного увеличения тарифных квот на беспошлинный экспорт продуктов питания в ЕС. Соответствующее решение было принято Еврокомиссией в сентябре прошлого г...

Резкое увеличение зарплаты – единственный путь детенизации экономики?. Освобождение экспорта от налогообложения и вывода олигархами прибыли в оффшоры – фундамент украинской экономики. Ни одна земная сила не способна заставить власть реши...

Як створити реальний ринок акцій в Україні. Інструментом створення ліквідного і широкого ринку капіталів в Україні може бути примусова публічність для найбільших компаній. Нижче я приведу висновки з тез...

Мала авіація - галузь, яка може приносити українській економіці значні вигоди. Всупереч слабкій увазі з боку держави, приватні авіапромислові компанії і конструкторські бюро активно розробляють і будують нові моделі літаків і вертольотів, у...